День захисника України на державному рівні відзначатимуть на Покрови

День захисника УкраїниДень захисника України відтепер відзначатимуть 14 жовтня як державне свято. За відповідний закон “Про внесення зміни до статті 73 Кодексу законів про працю України” 5 березня проголосували 244 народні депутати.

Раніше Днем захисника Вітчизни вважалося 23 лютого – день радянської армії. 14 жовтня за юліанським календарем відзначається свято Покрова Пресвятої Богородиці.

Серед Богородичних свят “Покров Пресвятої Богородиці” належить до особливо шанованих в Україні. Його традиція бере свій початок ще від часів прийняття християнства і упродовж віків набирала національного підтексту, відповідно до суспільно-історичних обставин. Особливо шанованою була “Покрова” і за часів козаччини. Запорожці мали на Січі Покровську Церкву, від якої починали свої походи на ворогів. Зазначимо, Українська Повстанська Армія у 1947 р. проголосила день Покрова Пресвятої Богородиці своїм офіційним святом.

Нагадаємо, 14 жовтня 2014 року Президент України звернувся до українців з нагоди свята Покрова Пресвятої Богородиці, закликаючи встановити День захисника України саме 14 жовтня.

“Для нас це свято не тільки народне і релігійне, а й національне. Воно єднає країну, закликає усіх до згуртованості перед сучасними викликами та загрозами. Нині, коли на східних теренах України точиться боротьба за незалежність і суверенітет держави, маємо бути гідними спадкоємцями духовних цінностей та продовжувачами багатих традицій і славних справ предків”, – зазначив Петро Порошенко.

За матеріалами: credo-ua.org

Також може бути цікаво...