Зухвалий акт вандалізму стався на цвинтарі, де похований визначний український діяч. Зловмисники сплюнрували могилу Порфирія Мартиновича. Зроблено було це із "інженерним підходом". Дерево, яке стоїть неподалік, було спиляно таким чином, що при падінні воно чітко впало на брилу пам'ятника, зруйнувавши його.
Порфи́рій Дени́сович Мартино́вич (*24 лютого (7 березня) 1856, Костянтинівка, тепер Красноград Харківської області — †15 грудня 1933, Красноград) — живописець, графік, фольклорист і етнограф, дослідник кобзарства. 1873—1880 навчався у Петербурзькій академії мистецтв. З ініціативи Мартиновича у Краснограді було засновано краєзнавчий музей.
Нагадаємо, що хвиля актів вандалізму прокотилася Харківщиною цього літа (зруйнована дошка кардиналу УГКЦ Йосипу Сліпому, неодноразово облито фарбою пам'ятний знак загиблим воїнам УПА, повалення пам'ятника героям Крут та ін.)
Звернення Фонду ім.Гната Хоткевича до Президента України щодо знищення могили видатного діяча української культури Порфирія Мартиновича
Президентові України
В. А. Ющенку
“Щодо факту зруйнування у м. Краснограді Харківської обл. могили П.Д. Мартиновича”.
Вельмишановний Вікторе Андрійовичу!
Керуючись Конституцією та на підставі чинного законодавства України просимо Вас провести невідкладні заходи щодо факту зруйнування у м. Краснограді Харківської області могили видатного українського художника, фольклориста й етнографа Порфирія Денисовича Мартиновича, яка знаходиться на центральній алеї старого іського цвинтаря м. Краснограда Харківської області.
Факт паплюження могили видатного українського митця було виявлено при відвідинах Краснограду 31 серпня ц.р. Важливо, що могила П.Д.Мартиновича є офіційно зареєстрованою у Державному реєстрі пам'яткою історії та культури України й знаходиться під охороною держави. Для громадян України ця меморіальна пам'ятка має величезну духовну і культурну цінність, наруга над нею нанесла українському народу непоправну моральну шкоду.
У зв'язку з загальносвітовим вшануванням у 2008 році пам'яті видатного митця, яке проводиться згідно із Законом України № 376-V “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні”, Указом Президента України № 250/2007 “Про заходи у зв'язку з 75-ми роковинами Голодомору 1932-1933 років в Україні” (П.Д. Мартинович помер від голоду в грудні 1933 року), а також тим негативним резонансом, який може скоїти вказана подія серед громадськості України і діаспори на тлі серійних паплюжень на Харківщині пам'яток історії й культури, просимо Вас сприяти виявленню обставин зруйнування могили Порфирія Денисовича Мартиновича, притягненню до відповідальності винних у цьому злочині, а також відновленню дорогої для громадян України меморіальної пам'ятки.
При необхідності надамо розширену інформацію.
З повагою -
Віце-президент Фонду ім. Гната Хоткевича К.П. Черемський
1 вересня 2008