Харківці вшанували пам’ять крутянців

Традиційно, 29 січня, біля пам’ятного знаку на честь проголошення Декларації про державний суверенітет України Спілка Української Молоді, спільно з ВГО “Сокіл” та іншими небайдужими громадянами вшанувала Героїв Крут.

Акція розпочалася з проведення панахиди за полеглими героями, яку очолив Екзарх Харківський Владика Василій (Тучапець). У своєму слові Владика Василій згадав про патріотизм та жертовність юнаків під Крутами, які призупинили більшовицький наступ та створили всі передумови для того, щоб Українська держава далі мала змогу розвиватися. Опісля біля каменя були виставлені пам’ятні свічки.

Громадське вшанування продовжили виступи СУМівців та присутніх, які наголошували на важливість й наслідки подвигу крутян, на висновках, які мусять зробити сучасні покоління з нашої власної історії, тому говоримо не про поразку, а про вияв мужності! Також акцентувалися на тому, що найкращою пам’яттю про героїв буде наша спільна боротьба за перемогу над ворогом, про необхідність виховання свідомості народу, а особливо молоді!

Ми переконані, що подвиг Героїв Крут буде надихати українців на сміливі вчинки, адже він став символом незламності й стійкості українських воїнів.
Століття тому держава не змогла зберегти свою незалежність через чвари, розбрат та зовнішніх ворогів, тому трагічна історія тих часів має стати уроком для України сьогодні.
Дякуємо всім присутнім за участь і проявлену повагу до Героїв.
Завершився захід спільним виконанням славня України.

Честь України!
Готов боронити!