Члена СУМу, Романа Черемського, нагороджено Хрестом Петра Калнишевського «За гідність у полоні»

Автор: Чуприна Юлія

“Тамошнім вертухаям Роман добряче насолив своєю незламністю…” – Юрій Ворошилов.

6 червня в Харкові о 12:00 годині на площі Свободи біля волонтерського намету “Все для перемоги” відбулося урочисте вручення Знаку народної пошани хреста Петра Калнишевського «За гідність у полоні» за дорученням незалежної Нагородної комісії “Народна пошана”.

Було нагороджено відомого харківського журналіста та громадського діяча – Романа Черемського. Також він є одним із засновників ХКО Спілки української молоді, активний учасник встановлення і відновлення меморіальних дошок і історичних пам’яток відомим харківським громадсько-політичним діячам.

Нагороду вручав легендарний розвідник 92 ОМБр з позивним “Змій”.

Також з промовою виступив Іван Бойко, який теж був удостоєний отримати цей почесний Знак.

“Роман ніколи і нікому не розповідав про своє ув’язнення у сепаратистів, але, за деякою інформацією з надійних джерел, відомо, що тамошнім вертухаям Роман добряче насолив своєю незламністю…” – говорить журналіст Юрій Ворошилов.

15 серпня 2014 року разом з колегами-журналістами: черкаським правозахисником Валерієм Макеєвим і знімальною групою телеканалу «112 Україна» – кореспонденткою Ганною Іваненко та оператором Назаром Зоценком відправилися зняти репортаж про обмін полоненими, але на блокпосту луганського селища Волнухине їх затримало угруповання «ЛНР», та одразу присудили “на підвал”. Звільнили журналіста 27 грудня – у полоні він пробув 135 днів.

 

Хрестом Петра Калнишевського «За гідність у полоні» нагороджуються військовослужбовці Збройних сил України, Національної гвардії України, Сил спеціальних операцій України, Служби безпеки України, Прикордонної служби України, Управління державної охорони, добровольчих збройних формувань та волонтери, які у ході бойових дій або під час виконання бойового завдання були взяті в полон та не зрадили присязі, виявивши взірець мужності та незламність переконань.

Познайомитися з інтерв’ю Романа після полону ви можете за посиланнями: tsn.ua  / detector.media

Зі списком людей, кому присвоєно нагороду можна ознайомитися за посиланням: vto-orden.com.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *