СУМІВСЬКИЙ ВЕРТЕП У ХАРКОВІ – 2020 рік!

Цього року Харківська крайова організація Спілки Української Молоді вшановувала народження Спасителя традиційним слобідським Вертепним дійством. Вже тридцять років поспіль кілька поколінь харківських сумівців дбайливо  оберігають та передають  молодшим місцевий  варіант живої народньої вистави про народження  Ісуса Христа. Щороку, напередодні Різдва колядники старанно вивчають старовинні колядки, віншування, вчать вертепні ролі, проводять репетиції дійства.

Перший виступ сумівського Вертепу зазвичай відбувається на Різдво Христове у Свято-Дмитрівському храмі,  де колядники  отримують напутнє слово і добрі побажання від архієпископа Харківського і Полтавського УАПЦ  Ігоря Ісіченка. Після цього Вертепне дійство переноситься на вулиці, площі  і парки Харкова. Протягом тижня сумівці колядують для жителів і гостей нашого міста, сповіщаючи всім радісну новину про народження Спасителя.

Традиційний слобідський Вертеп не лишає байдужим нікого з глядачів – вдячні погляди, щирі посмішки, теплі подячні слова супроводжують колядників  скрізь, де б вони з’явилися.

Цього року особливо багатими на світлі враження були виступи у центрі міста, а також на Салтівці, де багато пересічних людей вперше у своєму житті змогли побачити живий Вертеп і почути справжні народні  колядки. Щирістю і теплотою відзначився також виступ у соборі Святого Миколая Чудотворця  УГКЦ.

Наснажененими й окриленими хлопці й дівчата повернулися до повсякденного навчання й праці після насиченого різдвяного тижня. Відтепер душевна радість і натхнення їх буде супроводжувати аж до наступного року.

Христос народився! Славімо його!

Павло Клененко, СУМ Харків

Більше фото в >АЛЬБОМІ<

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *