23.11.2019 – День пам’яті жертв Голодоморів

Сумні й болючі події, про які, проте, варто пам’ятати!
Сьогодні о 16:00 запали свічку пам’яті, щоб вшанувати пам’ять невинних загиблих від комуністичного терору.

Іван Гирман, мешканець с. Зачепилівка, пережив Голодомор. Катерина Таран, народилась у с. Чернещина, пережила Голодомор. Зачепилівщина: Страшні спогади свідків про Голодомор (32-33 рр.).

 

Невелика документальна передача про Голодомор:

 

Голодомор в Україні: спогади живих свідків геноциду | DW Ukrainian

Микола Онищенко і Тамара Бедренко – живі свідки Голодомору. У 1932-1933 роках їм було по 5-6 років. У 86-ті роковини пам’яті жертв Голодомору в Україні вони розповідають, з чого починалася скрута, що їли їхні сім’ї в голодні роки і як помирали люди в їхніх селах.

 

«Обміняли на їжу все, крім вишиванки». Історія свідка Голодомору Анастасії Гулей

У 1932-33 роках її родину від голодної смерті врятувала мамина скриня із посагом. Срібло, спідниці та кожухи – усе обміняли на їжу. Однак одну річ родина зберігала навіть у найголодніші дні – вишиванку. Під час Голодомору Анастасії Гулей було усього 8 років, однак вона і досі пам’ятає опухлих та оскаженілих від голоду односельців. Голодомор вона називає «репетицією» перед ув’язненням у таборах смерті «Аушвіц» і «Берген-Бельзен» під час Другої світової війни. Про те, що довелося пережити у часи штучного голоду Анастасія Гулей розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода.