СУМівці взяли участь у першому з’їзді молоді Харківського екзархату УГКЦ

24 червня у Харкові пройшов І З’їзд молоді Харківського екзархату. Захід відбувся з благословення та за участі Екзарха Харківського Владики Василія і зібрав понад 50 учасників – представників молодіжних спільнот та організацій.

За словами одного з організаторів  З’їзду молоді бр. Івана Зубрицького з Івано-Франківської Духовної Семінарії, “метою даної події було згуртувати молодь Харківського екзархату і подарувати усвідомлення себе в Церкві”.

З’їзд розпочався Архиєрейською Літургією у нижньому храмі Святих Верховних Апостолів Петра і Павла Свято-Миколаївського Катедрального собору.

Звертаючись до молодих людей, Екзарх Харківський звернув увагу на Христові слова “Шукайте перше Царство Боже, а все інше вам додасться”.  “Коли ви будете шукати Бога, то Бог дасть вам те, що вам потрібно. Наш З’їзд є доброю нагодою ще раз застановитися над тим, що маємо ставити Бога на перше місце і цьому підпорядковувати наші плани та бажання”, – підкреслив Архиєрей.

Варто зазначити, що зустріч молоді у Харкові проходила під загальною темою “Покликані до любові” і була приурочена Року сім’ї. (Всеукраїнська Рада Церков оголосила 2019р. роком сім’ї.) Тому й доповіді духівника З’їзду о. Андрія Насінника та їмості Ірини Табаки торкались саме теми щастя у подружньому житті.

 

 

Важливим моментом З’їзду було представлення молодіжних спільнот та організацій, які діють на території Екзархату. Молоді люди з Харківщини та Полтавщини розповідали про свої спільноти, презентували їх, ділилися досвідом. СУМівці також представили свою організацію, кожен по черзі розказав  про окремий вид діяльності СУМу яка будується навколо двох гасел: ” Бог і Україна!”, та ” Честь України готові боронити!” і включає широку виховну роботу з молоддю.

СУМ проводить різноманітні вишколи, тематичні табори, мандрівки, тренінги, акції, меморіальні заходи, творчі вечори та концерти.

Свою діяльність Харківська крайова організація  Спілки Української Молоді  пов’язує з Україською Греко-Католицькою Церквою.

А токож нагадали всім присутнім, що СУМ перша молодіжна організація на Центральній і Східній Україні яка в радянський період вела боротьбу проти московсько-більшовицьких окупантів за здобуття незалежності.

 

У другій половині дня  молодь взяла участь майстер-класах та веселому квесті. А завершився З’їзд концертом гурту “SofiBand” із Львівської Духовної Семінарії Святого Духа.