ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТИ ІВАНА КУЧУГУРИ-КУЧЕРЕНКА НА КРАСНОКУТЩИНІ

17 листопада 2018 р.Б. братчики Харківського Кобзарського Цеху, деякі з яких входять до Виховної ради Харківської Крайової Організації Спілки Української Молоді, на запрошення представників Краснокутської громади взяли участь у вшануванні пам’яти видатного слобідського кобзаря, громадського діяча, благовісника УАПЦ Івана Іовича Кучугури-Кучеренка.
Заходи розпочалися на батьківщині кобзаря в с. Мурафа Краснокутського району Харківської області. У Свято-Миколаївському храмі УАПЦ настоятелем храму о. Павлом Кущем була відслужена панахида за І. Кучугурою-Кучеренком. Згодом пам’ятна акція продовжилася біля меморіальної дошки подвижнику традиційної культури, що встановлена на сільській школі. З почитальними промовами виступили о. Павло Кущ, учитель Олексіївської ЗОШ п. Ю. Свистун, традиційні кобзарські твори виконали Назар Божинський і Кость Черемський.
Невдовзі заходи перенеслися до Краснокутської гімназії, куди на зустріч з кобзарями було зібрано до 150 дітей із районних шкіл. Після вітального слова Юрія Свистуна розпочався імпровізований концерт традиційної музики, який вів братчик Харківського кобзарського Цеху Олександр Савчук. Перед учнівською молоддю виступили Назар Божинський (кобза, ліра), Сергій Чурай (бандура), Кость Черемський (бандура).
Дівчата і хлопці жваво реагували на виступи, фотографували співців, записували їх на відео. Спілкування продовжилося і після концерту- мало не всі присутні бажали зробити пам’ятні знімки з сучасними кобзарями, розпитати у них про традиційні музичні інструменти, про особливості нинішнього співоцького побутування тощо.
Додому братчики Харківського Кобзарського Цеху від’їздали з світлими враженями й надіями на подальші зустрічі.

1 Response

  1. Надія сказав:

    Як чудово. Ми дуже вдячні всім, хто вшановує пам’чть кобзаря. В нашій сім’ї ничого не розповідали про прадіда. У радянські часи побоювались. Я дізналася тільки у 2008 році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

AllEscort