День пам’яті жертв голодоморів у Харкові

Цьогоріч у Харкові майже весь день відбувалися заходи зі вшанування пам’яті жертв голодоморів, більшість з яких відвідали члени Спілки Української Молоді. Заходи зібрали масу людей, як тих, що самі можуть розказати про ті часи, дізнавшись щось від своїх рідних або історичних джерел, так і тих, які вперше прийшли, щоб дізнатися про злочини тих часів. Представники громадських об’єднань і спільнот, розмаїтих політичних сил, духовенства різних конфесій, студенти і викладачі, а також офіційних кіл утворили кілька вшанувальних хвиль, заходи відбувалися на Меморіалі жертвам голодомору (що розташований на окружній), біля Хреста жертвам голодомору в Молодіжному парку, біля пам’ятника Шевченку та на площі Свободи.

В Молодіжному парку діяла пересувна науково-документальна виставка “Вбивство голодом – Геноцид”. На площі Свободи всі доєдналися до всеукраїнської акції “Запали свічку” та вшанували пам’ять про загиблих та репресованих хвилиною мовчання.

Прикро, що чиновники до цього дня поставилися формально, напередодні в освітніх закладах не відбувалося жодних інформаційних заходів, які б і мали формували свідомість молодого покоління і пам’ять про цю трагедію, більшість містян взагалі не зважало на жалобні заходи, по місту продовжувалося звичне життя з присмаком новомодної “чорної п’ятниці”.

Світлини за посиланнями:

Джерело 1: Сурен КочарянДжерело 2: Марія СлободенюкДжерело 3: Микола КалитаДжерело 4: Микола КалитаДжерело 5: Микола КалитаДжерело 6: Леонід Логвіненко

Також може бути цікаво...