До Харкова приїхав 5-й волонтерський потяг єднання “Труханівська Січ”

17 березня 2017 року до Харкова приїхав 5-й волонтерський потяг єднання “Труханівська Січ”. Як повідомляє “Українській Харків”, майже три сотні людей різного віку з усіх куточків України приїхали до Харкова у Потязі єднання. 100 років тому Україна отримала незалежність від Російської імперії. Проте більшовицька агресія не дозволила утримати суверенітет. До цього ювілею українських визвольних змагань і присвячений волонтерський агітаційний потяг єднання України. “Труханівську Січ” сумівці та небайдужі харків’яни зустрічали дуже радо та навіть з оркестром. За інформацією відомого громадського активіста Віктора Козоріза, зустрічали Потяг на Південному вокзалі офіційні й неофіційні особи. Усіх вразив виступ військового духового оркестру, який виконав низку патріотичних творів. Потім учасники урочистостей всі разом заспівали духовний гімн України “Боже великий, єдиний…”.
Урочистою ходою волонтери разом з небайдужими харків’янами пройшлися від пам’ятного знаку на честь проголошення суверенітету України (майдан Свободи) до пам’ятного знаку воїнам УПА (Молодіжний парк). Біля цього символу визвольної боротьби був проведений молебень. Активісти вшанували хвилиною мовчання воїнів УПА, Небесної Сотні та всіх Героїв, які загинули за Волю та Незалежність України. Як відомо, цей єдиний на східній Україні пам’ятник УПА неодноразово руйнувався українофобами. Після останнього акту вандалізму, коли сепаратисти його підірвали, українська громада Харкова поступово відновлює пам’ятку.

Нагадаємо, що Харківська крайова організація Спілки Української Молоді виступила з ініціативою повної реконструкції одного з найважливіших символів живої історії Харківщини – Пам’ятного знаку Воїнам Української Повстанської армії.

 

Фото – альбом 1

Фото – альбом 2

Фото – альбом 3

Також може бути цікаво...